Wikipedia

Результати пошуку

Поради учням

 Десять способів порятунку від стресу

З’ясуйте, що саме Вас тривожить та зачіпає за живе.

Психологи стверджують : проблема витягнута з підсвідомості, – вже наполовину вирішена, для цього зовсім не обов’язково іти до психоаналітика. Розкажіть про те, що вас турбує близький людині. Це особливий психологічний прийом : проаналізувавши свою проблему вголос, ви доберетесь до кореня своїх проблем і знайдете вихід із ситуації.

Не вдавайте із себе бідну ягничку.

Перше, що рекомендують зробити психологи, коли в черговий раз захочеться розвинути з дріб’язкової проблеми маленьку трагедію, слід знайти людину, якій живеться набагато гірше, і допомогти їй.

Сплануйте свій день.

Учені помітили, що для людини, стан якої наближається до стресового, час прискорює свій біг. Тому вона відчуває непомірну завантаженість і нестачу часу. Упоратись з перевантаженнями елементарно : розпишіть свої дії, розподіливши за ступенем важливості, і виконуйте свій план

Не згущуйте хмари.

Люди, що схильні до стресових реакцій, будь яку проблему розвивають до масштабів всесвітньої катастрофи . насправді жахливі обставини в нашому житті трапляються нечасто. Тому викиньте з голови надумані проблеми, а також ті, які ви не в змозі вирішити.

Навчіться керувати своїми емоціями.

Наш мозок викидає гормони стресу на будь-які подразники, що загрожують нашому спокою. При цьому йому байдуже реальні вони чи вигадані. Вирватися зі стресового кола допоможе найпростіша йогівська вправа. Заплющить очі й подумки перенесіться на берег океану. Підніміть руки вгору і розведіть в сторони, уявляючи, як в них входить енергія. Складіть їх одна на іншу в ділянці пупка. Цього цілком достатньо, щоб повноцінно відпочити, збагатити мозок киснем і заспокоїтись.

Не забувайте хвалити себе щоразу, коли вам удається впоратися з хвилюванням.

Наприклад, купіть собі що-небудь у подарунок. При чому робити це треба заради себе, скільки заради свого мозку. Ваша сіра речовина теж має потребу в подяці за відмінно виконану роботу.

Усміхайтесь, навіть якщо вам не дуже хочеться.

Сміх позитивно впливає на імунну систему, активізуючи лімфоцити крові. У відповідь на посмішку організм продукуватиме бажані гормони радості.

Робіть фізичні вправи не менше 30 хв. на день

Замість того, щоб відлежуватись у ліжку, бігайте. За ствердженням лікарів , найантистресовіші види спорту – біг та спортивне ходіння. По-перше активні рухи не дають нагромаджуватися, по-друге відволікають від негативних думок. Стежте за пульсом, його оптимальна частота розраховується так : 180 мінус ваш вік.

Використовуйте агресивну енергію в мирних цілях.

Візьміть на озброєння японський спосіб боротьби зі стресами. Коли японець роздратований, він щосили б’є опудало свого шефа. Якщо у вас під рукою немає ляльки, напишіть лайливий лист, спаліть його, розірвіть на шматки

Вживайте вітамін Е

Він підвищує імунітет та стійкість до стресу. До речі, цей вітамін у натуральному вигляді міститься в картоплі, сої, кукурудзі, моркви, ожині і волоських горіхах.

 

Поради учням під час дистанційного навчання.

 

1. Відгородити себе від усього, що може відволікати

2. Завчасно потурбуватися про фізіологічні потреби

3. Займатися у свій улюблений час – вранці або ввечері

4. Робити перерви по 15 хвилин між великими порціями матеріалу

5. Звільнити свій розум від зайвих питань

6. Перевести негатив у позитив

7. Дозволити собі рухатись

 

ЯК ГОТУВАТИ ДОМАШНІ ЗАВДАННЯ

 

1. Активно працюй на уроці: уважно слухай, відповідай на запитання.
2. Став запитання, якщо чогось не зрозумів або з чимось не згодний.
3. Точно й детально записуй, що задано з кожного предмета.
4. Навчися користуватися словниками й довідниками. З’ясовуй значення незнайомих слів, знаходь потрібні факти й пояснення, правила, формули в довідниках.
5. Якщо в тебе є комп’ютер, навчися з його допомогою знаходити потрібну інформацію, робити розрахунки за допомогою електронних таблиць тощо.
6. Якщо матеріал, який подавали на уроці, є для тебе складним, повтори матеріал цього ж дня, навіть якщо наступний урок буде лише через кілька днів.
7. Починаючи виконувати завдання, думай не тільки про те, що треба зробити (тобто про зміст завдання), а й про те, як (за допомогою яких прийомів, засобів) це можна зробити.
8. У разі потреби звертайся по допомогу до дорослого або до однокласників.
9. Починаючи виконувати уроки, відкрий щоденник, подивися, чи всі завдання ти записав.
10. Продумай послідовність виконання завдань з окремих предметів і спробуй визначи­ти, скільки часу тобі знадобиться для виконання кожного завдання.
11. Прибери зі столу все зайве – те, що може відвертати твою увагу. Приготуй те, що потрібно для виконання першого завдання (підручник, зошити, карти, олівці, словники, довідники тощо). Після того як підготуєшся до першого уроку, прибери все й приготуй те, що потрібно для виконання наступного.
12. Між уроками роби перерви.
13. Спочатку спробуй зрозуміти матеріал, а потім його запам’ятати.
14. Перш ніж виконувати письмові завдання, зрозумій і вивчи правила до них.
15. Читаючи параграф підручника, став собі запитання: про що (або про кого) йдеться в цьому тексті тощо.
16. Шукай зв’язок кожного нового поняття, явища, про яке ти дізнаєшся, з тим, що ти вже знаєш. Співвіднось нове з уже відомим. Стеж за тим, щоб це були не випадкові, зовнішні зв’язки, а головні зв’язки за змістом.
17. Якщо матеріал, який треба вивчити, великий за обсягом або складний, розбий його на окремі частини й опрацьовуй кожну частину окремо. Використовуй метод ключових слів.
18. Не залишай підготовку до доповідей, творів, творчих робіт на останній день, адже це потребує багато часу. Готуйся до них заздалегідь, упродовж кількох днів, рівномірно розподіляючи навантаження.
19. Готуючись до усних уроків, викорис­товуй карти, схеми. Вони допоможуть тобі краще зрозуміти й запам’ятати матеріал. До них необхідно звертатися, відповідаючи на уроці. Чим краще ти вмієш користуватися картами, схемами, таблицями, тим вищою буде оцінка.
20. Спробуй у підготовці усних завдань використовувати метод «5 П», розроблений американськими психологами1. За даними психологів США, такий метод дає змогу зосере­дити увагу на найважливішому в тексті й сприяє кращому його запам’ятовуванню.
21. Складай план усної відповіді.
22. Перевіряй себе.

 

 Уміння сказати "ні"

1. Звільніться від потреби завжди доводити свою правоту.

Серед нас так багато тих, хто навіть під загрозою розриву прекрасних стосунків, заподіюючи біль і викликаючи стрес, не можуть змиритися і прийняти іншу точку зору. Воно того не варте.

2. Перестаньте все контролювати.

Будьте готові відмовитися від необхідності постійно контролювати все, що відбувається з Вами: ситуації, події, людей і так далі Будь то рідні, близькі, колеги або незнайомці на вулиці — просто дозвольте їм бути такими, які вони є.

3. Перестаньте перекладати провину.

Звільнитеся від потреби звинувачувати інших за те, чим Ви володієте або не володієте, за те, що Ви відчуваєте або не відчуваєте. Перестаньте розпиляти свою енергію і візьміть повну відповідальність за своє життя.

4. Зупиніть негативну розмову з собою.

Як багато людей наносять шкоди собі, лише тому, що дозволяють негативним думкам і емоціям управляти їх життям. Не довіряйте всьому, що говорить Ваш логічний розсудливий розум. Ви кращі, і здатні на більше, ніж вважаєте.

5. Припиніть скаржитися.

Звільниться від постійної потреби скаржитися на безліч речей: людей, ситуації, події, які роблять Вас нещасними, сумними і пригніченими. Ніхто не може зробити Вас нещасними, жодна ситуація не може Вас засмутити. Не ситуація викликає у Вас ті або інші відчуття.

6. Відмовтесь від критики.

Перестаньте критикувати людей, які відмінні від Вас, і події, які не відповідають Вашим очікуванням. Всі люди різні.

7. Звільніться від потреби справляти враження на інших.

Перестаньте прикидатися і бути тим, ким Ви не є насправді. Зніміть маску, прийміть і полюбіть своє достеменне Я.

8. Перестаньте чинити опір змінам.

Зміни — це нормально, вони необхідні, щоб рухатися з пункту А в пункт Б. Зміни допомагають змінювати і наше життя, і життя тих, що оточують до кращого.

9. Не навішуйте ярлики.

Перестаньте навішувати ярлики на людей і події, про які Ви не знаєте або просто не розумієте. Поступово відкривайте свідомість новому.

10. Відпустите минуле.

Знаємо, це складно. Особливо, коли минуле подобається більше, ніж сьогодення, а майбутнє трохи лякає. Але Вам необхідно прийняти той факт, що сьогодення — це все, що у Вас є.

11. Звільнитеся від страхів.

Страх — це всього лише ілюзія, його не існує, Ви його створили. Все це у Вашій думці. Зміните своє внутрішнє відношення — і зовнішнє встане на свої місця.

12. Перестаньте виправдовуватися.

Викрийте виправдання і відправте їх на пенсію. Найчастіше ми обмежуємо себе із-за безлічі виправдань.

13. Перестаньте проживати життя чеканнями інших людей.

Надто багато людей живуть життям, яке їм не належить. Вони живуть своїм життям відповідно до того, що інші вважають кращими для них, вони роблять те, що від них чекають їх батьки, друзі, вчителі, уряд і суспільство. Вони ігнорують свій внутрішній голос, внутрішнє покликання.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Анкетування

Добрий день, в рамках акції 16 днів проти насилля в нашому закладі проводиться моніторинг що до ситуації із булінгом у  освітньому середови...