Wikipedia

Результати пошуку

Профілактика булінгу

Кожен третій український підліток може бути жертвою онлайн-булінгу - свідчить статистика Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ. У тому, що потерпали від цькування в інтернеті, зізналися 29 відсотків респондентів. 16 відсотків, а це майже кожен п’ятий підліток, зізналися, що через переслідування в мережі були змушені пропускати шкільні заняття. Якщо ви або ваша дитина стали жертвою кібербулінгу, дуже важливо передусім заблокувати інтернет-кривдника. А також подзвонити на Національну дитячу гарячу лінію за номером 116-111. Там працюють психологи, юристи, соціальні працівники й педагоги. А от як попередити інтернет-цькування, а також як підтримати дитину, якщо вона вже стала жертвою кібербулінгу – дізнаємося у психолога Дар'ї Селіванової 


Розділ1

Булінг у школі – проблема, про яку не варто мовчати

 

Булінг – це агресивна і вкрай неприємна поведінка однієї дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини, що супроводжується постійним фізичним і психологічним впливом.

За дослідженнями ЮНІСЕФ:

  • 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою цькування;
  • 24% дітей стали жертвами булінгу;
  • 48% дітей нікому не розповідали про випадки булінгу;
  • 44% школярів були спостерігачами булінгу, але ігнорували його, бо їм було страшно за себе.

Кривдники можуть знайти безліч причин щоб цькувати дитину: зовнішність, що не вписується у загальноприйняті рамки, поведінка, думки, які не збігаються з думкою більшості, тощо. Частіше за все люди, що цькують, вважають, що це смішно і в цьому немає великої проблеми чи трагедії, а також, що дорослі не будуть звертати на це увагу. Деякі діти булять, щоб ловити на собі захоплені погляди оточуючих, а відчуття переваги над іншими приносить їм задоволення. До того ж, нападаючи на когось, вони захищаються від цькування. Іноді такі діти дуже імпульсивні і не можуть контролювати свій гнів. У таких випадках справа нерідко доходить і до фізичного насильства.

Є 5 видів булінгу:

1.    Фізичний – штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, ляпаси, нанесення тілесних пошкоджень;

2.    Психологічний – принизливі погляди, жести, міміка, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, маніпуляції, шантаж;

3.    Економічний – крадіжки, пошкодження чи особистих речей, вимагання грошей;

4.    Сексуальний – принизливі погляди, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, поширення образливих чуток, сексуальні погрози;

5.    Кібербулінг – приниження за допомогою інтернету.


Розділ2






Розділ3

Що робити, якщо ти став свідком булінгу?

Якщо цькують твого друга чи подругу, то одразу звернись до дорослих: вчителя, родичів, батьків тощо. Якщо твій друг чи подруга поділилися з тобою, що вони потрапили у ситуацію булінгу, обов’язково говори з ними про це — вони потребують твоєї підтримки. У жодному разі не слід приєднуватись до групи, що цькує, та висміювати проблеми інших.

А от що робити, якщо ти став жертвою булінгу?

Перше і найголовніше правило – не тримати це у секреті. Розкажи друзям, знайомим чи рідним про те, що тебе ображають у школі, цього не слід соромитись.

Інколи допомогти з вирішенням складної ситуації у школі може абсолютно не пов’язана з цим людина: тренер у секції, куди ти ходиш після школи, або вчитель з додаткових занять. Також не слід звинувачувати себе у тому, що тебе цькують. Кривдникам легко знайти жертву булінгу, адже для цього слід просто якось відрізнятись від оточуючих.

Якщо цькування у школі перетворились зі словесних на фізичні – йди до директора школи або завуча та докладно розкажи їм про це. Також повідом про ситуацію батьків. Якщо у школі є психолог, то можна сміливо звернутись до нього, щоб відновити відчуття впевненості у своїх силах та зрозуміти, як діяти далі.





Немає коментарів:

Дописати коментар

Анкетування

Добрий день, в рамках акції 16 днів проти насилля в нашому закладі проводиться моніторинг що до ситуації із булінгом у  освітньому середови...